Czechy! Kolejne pomiary u naszych sąsiadów - pomiar drgań

W ostatnim czasie spotkała nas ogromna frajda wykonania pomiarów drgań na czeskiej ziemi. Dotychczas prowadziliśmy różnego typu badania w Czechach, ale zawsze było to związane z pracą dla Polskich firm działających na tamtym terenie. Tym razem było inaczej, bo badania wykonywaliśmy dla czeskiej firmy, bez bezpośredniego połączenia z polską branżą, co oznacza, że jakość naszych prac musiała zrobić dobre wrażenie, aby ktoś zarekomendował nas do tego zadania.

pomiar drgań metris czechy

W ramach projektu realizowanego w miejscowości Nemosice przygotowaliśmy program monitoringu, opierając się dokumentacji technicznej. Było to nie lada wyzwaniem, bo jednak nie władamy aż tak dobrze językiem czeskim ;) Na szczęście matematyka i normy są uniwersalne. Program badań wykonaliśmy w oparciu o niemiecką normę DIN4150.

W pierwszej fazie pomiarów zweryfikowany został zasięg strefy oddziaływań dynamicznych za pomocą sieci pomiarowej zainstalowanej na gruncie. Następnie zainstalowaliśmy czujniki na wyznaczonych obiektach. Wówczas pogrążanie grodzic mogło się rozpocząć. w przypadku zbliżania się wartości rejestrowanych do progów alarmowych Operator i Kierownik Robót otrzymaliby natychmiastowe powiadomienia za pomocą SMS oraz e-mail. Ten sposób prowadzenia prac geotechnicznych znacznie zwiększa bezpieczeństwo i komfort mieszkańców okolicznych budynków. 

Mamy nadzieję, że wrócimy szybko do Czech!

 

Więcej informacji:
https://www.metris.com.pl/p/74,pomiar_wibracji